Kızılay Başkanı Kerem Kınık, hakkındaki tweet'lere erişimi engelletti

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, hakkındaki tweet'lere erişimi engelletti

Deprem bölgesinde çadır ve gıda malzemesi satışı yaptığı ortaya çıkan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisi hakkında atılan tweet’lere erişimi engelletti. Hakimlik, Kınık’ın erişim engeli talebini aynı gün kabul etti.

ALİ SAFA KORKUT

Kerem Kınık başkanlığındaki Kızılay’ın, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ve Gaziantep’te yaşanan ve resmi rakamlara göre 50 bin kişinin hayatını kaybettiği depremler esnasında yardım kuruluşlarına çadır ve gıda malzemesi sattığı ortaya çıkmış, bunun üzerine Kınık ve Kızılay büyük tepki görmüştü.

Kızılay'ın deprem bölgesinde afetzedelere ücretsiz bir şekilde ulaştırması gereken çadırları Türk Eczacılar Birliği ile şarkıcı Haluk Levent’in başkanlığındaki Anadolu Halk ve Barış Platformu’na (AHBAP) satması nedeniyle Kınık’a yönelik eleştiri ve istifa çağrıları devam ederken Kınık, hakkındaki tweet’ler için erişim engeli kararı aldırdı.

Hakkında atılan sekiz tweet için 16 Mart’ta erişim engeli başvurusu yapan Kınık’ın talebi aynı gün kabul edildi ve ilgili tweet’ler, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğinin 16 Mart 2023 tarihli kararıyla erişime engellendi.

Şahan Gökbakar'a verdiği yanıtla ilgili bir tweet de engellendi

Oyuncu Şahan Gökbakar da Kınık’a tepki göstermiş ve “12 ayrı yönetim kurulu başkanlığından toplam 306 bin lira maaş aldığınız yazıyor. Bütün bunları bırakalım, niye kızdı insanlar size ve neden istifa etmelisiniz? Çünkü afet anında çadır sattınız. Özür dileyip görevi bırakın! Gerisi boş” yazılı bir tweet atmıştı.

Kınık ise Gökbakar’ın tweet’ini alıntılayarak bunun bi iftira olduğunu belirtmişti. Erişime engellenen tweet’ler arasında bir kullanıcının Kınık’ın ilgili tweet’ine verdiği yanıtı içeren bir tweet de yer alıyor.