MLSA & Free Web Turkey 2023 İnternet Sansürü Raporu ve Sansür Kıskacında Gazetecilik Paneli

MLSA & Free Web Turkey 2023 İnternet Sansürü Raporu ve Sansür Kıskacında Gazetecilik Paneli

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği'nin (MLSA) internet sansürüne karşı yürüttüğü projesi Free Web Turkey, 2023 İnternet Sansürü Raporunu yayımlıyor. 

2023 yılında haber, internet sitesi, sosyal medya paylaşımı, sosyal medya hesabı ve diğer online içeriklere getirilen erişim engellerini inceleyen rapor 12 Temmuz Cuma günü saat 17.00’de Nippon Hotel’de tanıtılacak.

Erişim engeli kararlarına yönelik bir yıllık kapsamlı izleme faaliyeti sonucunda hazırlanan raporda öne çıkan erişim engeli kararları, yanlışlıkla verilen erişim engeli kararlarının yanı sıra, şubat 2023’te gerçekleşen depremler sırasında hükümetin uyguladığı internet sansürü ve yasal düzenlemelere dair son değişiklikler de bulunuyor.

Panel: Sansür Kıskacında Gazetecilik

Free Web Turkey Koordinatörü Ali Safa Korkut’un yapacağı rapor tanıtımının ardından Sansür Kıskacında Gazetecilik başlıklı bir panel gerçekleştirilecek. Panelde konuşmacı olarak soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Günay, Mezopotamya Ajansı Editör-Haber Şefi Diren Yurtsever ve 10Haber’den gazeteci Furkan Karabay yer alacak.

12 Temmuz  2024 - Cuma 

Saat: 17:00

Panelin ardından saat 21:00'e kadar resepsiyon düzenlenecektir.

Nippon Otel - Taksim

Kocatepe, Topçu Cd. No:6, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Katılım için bu linkte yer alan formu doldurunuz.